مجتمع آموزشی حضرت سیدالشهداء علیه السلام در یک نگاه:
به نام خدا 
موسسه فرهنگی جامعه تعلیمات اسلامی یزد  در سال 1334 در مرکزی به نام دبستان اسلامی رمضانی  و با هدف جذب   دانش آموزان مستعد علمی و نیز تربیتی مبتنی  بر اصول اسلامی به عنوان  زیر مجموعه  جامعه  تعلیمات اسلامی کشور و با همت والای مرحومحجت الاسلام حاج سید علی محمد وزیری  و نیز کمک خیرین در  یزد بنا نهاده شد .
فضای مناسب وتربیت دینی و اسلامی  ونیز رشد علمی این   مجموعه در پیش از انقلاب  سبب شد تا پایگاهی برای تربیت  فرزندان خانواده های معتقد و متدین یزدی باشد . با پیروزی انقلاب ،  استقبال خانواده ها  ی یزدی برای حضور فرزندانشان در این چنین مدارسی  افزون یافت بنحوی که حدود 50هزار متر مربع زمین با کمک هیأت مدیره   واقع در خیابان شهید چمران اختصاص یافت و به نام مجتمع آموزشی حضرت سیدالشهدا (ع)  مزین گردید . از سال 1365 نیز تا کنون با تلاشهای اعضای هیأت مدیره فعالیتهای مختلفی صورت گرفته که از آن جمله می توان به اختصاص 45000 متر مربع جهت احداث  واحد های آموزشی فاز  پاسداران  و نیز 19000 متر مربع جهت احداث مدارس شهرستان مهریز اشاره نمود ، و کنون جامعه تعلیمات اسلامی استان یزد ،با  دارا بودن   18   آموزشگاه و  قریب  به6000 دانش آموز و 900 نفرکادر  ،افتخار آن را دارد تا برای جامعه اسلامی ایران  ،سکاندارانی    مومن و متعهد را پرورانده   که چه  از لحاظ بنیه  علمی و چه مذهبی زبانزد عام و خاص باشند به گونه ای که  هم  اکنون نیز دانش آموختگان این مجتمع اداره مراکز کشوری ،علمی و پژوهشی و دینی   را نیز در استان یز د و حتی در سطح کشور بر عهده  دارند . 
باشد که با دیدی نوآور و خلاق و متکی بر آموزه های دینی ، سرزمینی سازیم آباد و آزاد و بیش از پیش مبتنی بر اندیشه های ناب اسلام .