به نام خدا

موسسه فرهنگی جامعه تعلیمات اسلامی یزد در سال 1334 در مرکزی به نام دبستان اسلامی رمضانی و با هدف جذب دانش آموزان مستعد علمی و نیز تربیتی مبتنی بر اصول اسلامی به عنوان زیر مجموعه جامعه تعلیمات اسلامی کشور و با همت والای مرحوم حجت الاسلام حاج سید علی محمد وزیری و نیز کمک خیرین در یزد بنا نهاده شد.

فضای مناسب و تربیت دینی و اسلامی و نیز رشد علمی این مجموعه در پیش از انقلاب سبب شد تا پایگاهی برای تربیت فرزندان خانواده های معتقد و متدین یزدی باشد. با پیروزی انقلاب، استقبال خانواده های یزدی برای حضور فرزندانشان در چنین مدارسی افزون یافت به نحوی که حدود 50 هزار متر مربع با کمک هیئت مدیره واقع در خیابان شهید چمران اختصاص یافت و به نام مجتمع آموزشی حضرت سید الشهدا (ع) مزین گردید. از سال 1365 نیز تا کنون با تلاش های اعضای هیئت مدیره فعالیتهای مختلفی صورت گرفته که از جمله می توان به اختصاص 45 هزار متر مربع جهت احداث واحد های آموزشی فاز پاسداران و نیز 19 هزلر متر مربع جهت احداث مدارس شهرستان مهریز اشاره نمود. و اکنون جامعه تعلیمات اسلامی استان یزد با دارا بودن 17 آموزشگاه و قریب به 5500 دانش آموز و 800 نفر کادر ، افتخار آن را دارد تا برای جامعه اسلامی ایران ، سکان داران مؤمن و متعهد را پرورانده که چه از لحاظ بنیه علمی و چه مذهبی زبان زد عام و خاص باشند به گونه ای که هم اکنون نیز دانش آموختگان این مجتمع اداره مراکز کشوری ، علمی و پژوهشی و دینی را نیز در استان یزد و حتی در سطح کشور بر عهده دارند.

باشد که با دیدی نوآور و اخلاق و متکی به آموزه های دینی سرزمینی سازیم آباد و آزاد و بیش از پیش مبتنی بر اندیشه های ناب اسلام .