پنج شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۷:۵۲ به پایگاه اینترنتی دبیرستان و مرکز پیش دانشگاهی دخترانه واحد پاسداران خوش آمدید
 
مناسبت

شايد اين جمعه بيايد شايد ...سلام برحسين


زر نوشت
قالَ الحُسینُ (علیه السلام) : دِراسَةُ الْعِلْمِ لِقاحُ الْمَعْرِفَةِ / بررسی علم باعث باروری آگاهی است. (بحارالانوار ج 75 ص 128)
پیام تربیتی
هنر معلم گرسنه کردن ذهن است نه سير کردن آن ! «اميل شارتيه »
تصویر روز
صلوات
صلوات
 اخبار مدرسه 
 آرشیو عناوین خبر   لیست اخبار
 شهيد صياد شيرازي

 

زندگی نامه
شهید در سال ۱۳۲۳، در شهرستان درگز دیده به جهان گشود و در سال ۱۳۴۶، موفق به اخذ درجه كارشناسی از دانشگاه افسری شد و سپس در بخش های مختلف ارتش، به ویژه در غرب كشور به وظیفه ی پاسدارای از كشور پرداخت. وی پس از طی دوره ی تخصص توپخانه به عنوان استاد، در مركز آموزش توپخانه اصفهان، مشغول به تدریس شد.

شهید صیاد شیرازی در سازماندهی نیروهای انقلابی ارتش نقش بسزایی داشت. و پس از پیروزی انقلاب، در بحبوحه ی غائله سال ۱۳۵۸ ضد انقلاب در كردستان، به فرماندهی عملیات شمال غرب كشور برگزیده شد و در پاكسازی كردستان به همراه شهید دكتر چمران و دیگر رزمندگان غیور اسلام نقش مهمی ایفا نمود. پس از خلع بنی صدر، برای پایان دادن به ناهماهنگی ارتش و سپاه، قرارگاه مشترك عملیاتی سپاه و ارتش را راه اندازی كرد.
سرانجام در بامداد ۲۱ فروردين ۱۳۷۸، امير سپهبد علي صياد شيرازي در حال خروج از منزل، به وسيله ي منافقين مسلح در پوشش رفتگر، در برابر ديدگان فرزندش به شهادت رسيد و منافقين كوردل، رسماً اقدام به اين جنايت هولناك را به عهده گرفتند.

قسمت هايي از وصيت نامه ي شهيد سپهبد صياد شيرازي

خداوندا! اين تو هستي كه قلبم را مالامال از عشق به راهت، اسلامت، نظامت و ولايت قرار دادي؛
خدايا! تو خود مي داني كه همواره آماده بوده ام آن چه را كه تو خود به من دادي در راه عشقي كه به راهت دارم نثار كنم. اگر جز اين نبودم آن هم خواست تو بود.
پروردگارا رفتن در دست توست، من نمي دانم چه موقع خواهم رفت ولي مي دانم كه از تو بايد بخواهم مرا در ركاب امام زمانم قرار دهي و آن قدر با دشمنان قسم خورده دينت بجنگم تا به فيض شهادت برسم.
خداوندا ولي امرت حضرت آيت الله خامنه اي را تا ظهور حضرت مهدي(عج)، زنده، پاينده و موفق بدار. آمين يا رب العالمين � من الله التوفيق
علي صياد شيرازي، ۱۹ دي ماه ۱۳۷۱ � ۱۵ رجب ۱۴۱۳

 

دو شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۱
 فناوري هسته اي

یک شنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۱
 خزان زود هنگام و کبود شدن یاس بوستان پیامبر، تسلیت باد .

فاطميه آمدوآن مونس و همدم کجاست؟ شمع میپرسد ز پروانه گل نرگس کجاست؟

در عزای مادرت یابن الحسن یکدم بیا ، تا نپرسد این جماعت بانی مجلس کجاست

پنج شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۱
 سال نو مبارک

\"\"

چهار شنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۹۰
 استقبال از بهار وعيد نوروز

 

    

سه شنبه، ۲۳ اسفند ۱۳۹۰
۵ ۶ ۷ ۸  
منوی اصلی
ورود به سیستم
   کد مهر:
   رمز عبور: